Manufacturer of a wide range of products which include auto weighing and batching system and auto batch weighing system.
₹ 250000 / Piece Get Latest Price
| Accuracy | +-0.5% |
| Automation Grade | Automatic |
| Material | MS |
| Voltage | 220 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Power Source | Electric |
₹ 250000 / Piece Get Latest Price
| Accuracy | +-0.03% |
| Material | Ms Powder Coated |
| Automation Grade | Automatic |
| Voltage | 220 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Power Source | Electric |
Mr. Prem Sagar (Owner)
Mercy Engineering
D B H Sirhing Rolling Mill, 122, Nirmal Park Society, NR Kam Gas Agency
Odhav, Ahmedabad - 382415, Gujarat, India