Our product range includes a wide range of packaging machine 10kg to 50kg, bag filling sealing machine, powder bag filling machine, fertilizer packing machine 25kg to 50kg and agro fertilizer packing machine 50kg.
₹ 325000 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Fertilizer |
| Brand | Mercy Engineering |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Pouch Capacity | 25kg to 50kg |
| Size | 50kg |
| Model Name/Number | M/E-NET-ABM |
Minimum order quantity: 1 Piece
We are manufacturers of Compost packing machine 50kg ,we believe in quality and customer satisfaction
₹ 550000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 250 Bags/Hour |
| Usage/Application | Industrial |
| Machine Type | Manual |
| Body Material | Mild Steel |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Single Phase |
| Voltage | 220 V |
₹ 300000 / Unit Get Latest Price
| Usage/Application | Chemical Powder Bag Filling |
| Capacity | 8-10 Bag/Min |
| Phase | Single Phase |
| Finished Type | Polished |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Material | MS |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 415 V |
₹ 300000 / Unit Get Latest Price
| Capacity | 500 Pouch/Hour |
| Brand | Mercy Engineering |
| Usage/Application | Industrial |
| Power Consumption | Single Phase |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Voltage | 220 V |
| Power Source | Electric |
| Packaging Range | 10 to 50 kg |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 300000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 500 Bag/Hour |
| Machine Type | Semi-Automatic, Automatic |
| Phase Type | Three Phase |
| Voltage | 415 V |
| Power Source | Electric |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Material | MS |
| Grade | SS304 |
Mr. Prem Sagar (Owner)
Mercy Engineering
D B H Sirhing Rolling Mill, 122, Nirmal Park Society, NR Kam Gas Agency
Odhav, Ahmedabad - 382415, Gujarat, India