We are a leading Manufacturer of wheat packing machine from Ahmedabad, India.
₹ 325000 / Unit Get Latest Price
| Power | Three phase |
| Machine Capacity | 10 to 50kg |
| Material | MS |
| Capacity | 10 to 50 Kg |
| Machine Type | Semi-Automatic |
| Usage/Application | Wheat Packing |
| Brand | Mercy Engineering |
| Voltage | 415 V |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Production Capacity | 8-10 Bag per min |
| Finished Type | Polished |
| Phase | Three Phase |
Mr. Prem Sagar (Owner)
Mercy Engineering
D B H Sirhing Rolling Mill, 122, Nirmal Park Society, NR Kam Gas Agency
Odhav, Ahmedabad - 382415, Gujarat, India