Our product range includes a wide range of grain seed bag packing machine 10kg to 50kg and biomass pellets packing machine.
₹ 300000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 10kg to 50kg |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Voltage | 415 V |
| Surface Finish | Polished |
| Power Source | Electric |
| Phase | Three Phase |
| Material | MS |
| Frequency | 50-60 Hz |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 300000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 10 to 50 Kg |
| Usage/Application | Biomass Pellets Packing |
| Brand | Mercy Engineering |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | MS |
| Voltage | 415 V |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Power Source | Electric |
| Phase | Three Phase |
We are manufacturers of Biomass Pellets packing machine,we believe in quality and customer satisfaction
Mr. Prem Sagar (Owner)
Mercy Engineering
D B H Sirhing Rolling Mill, 122, Nirmal Park Society, NR Kam Gas Agency
Odhav, Ahmedabad - 382415, Gujarat, India