Providing you the best range of rice bagging machine and granules packing machine with effective & timely delivery.
₹ 325000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 25-50 |
| Usage/Application | Industrial |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Brand | Mercy Engineering |
| Power | 230 V AC |
| Packaging Type | Semi-Automatic |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
We deal in Chana Dal Packaging Machine (Big Machine) semi-automatic used in Industries.
Machine Packing Capacity- 25 to 50 Kg
Production Capacity- 8 to 10 Bag per minute
₹ 300000 / Unit Get Latest Price
| Capacity | 10 to 50 Kg |
| Usage/Application | Industrial |
| Machine Capacity | 10 to 50 |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Voltage | 230 V |
| Power | 230 V |
| Model Name/Number | Packing Machine |
| Power Source | Electric |
| Phase | Three Phase |
| Material | M.S |
| Brand | Mercy Engineering |
| Country of Origin | Made in India |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Finished Type | Polished |
| Packaging Speed | 8 to 10 bag per min |
All types of Granuales Packing Machine used in Industries.
Machine Packing Capacity- 10 to 50 Kg
Production Capacity- 8 to 10 Bag per minute
Mr. Prem Sagar (Owner)
Mercy Engineering
D B H Sirhing Rolling Mill, 122, Nirmal Park Society, NR Kam Gas Agency
Odhav, Ahmedabad - 382415, Gujarat, India