Prominent & Leading Manufacturer from Ahmedabad, we offer jumbo bagging system capacity 1ton, jumbo bag weighing and packing machine, jumbo bagging system and jumbo bag packing machine.
₹ 350000 / Piece Get Latest Price
| Machine Type | Semi-Automatic |
| Brand | Mercy Engineering |
| Bag Type | Stand Up Barrier |
| Capacity | 1 ton |
| Air Pressure | 5kg |
| Compressed Air | yes |
| Material | Powder |
₹ 250000 / Piece Get Latest Price
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Capacity | 8-10 Bag/Min. |
| Machine Type | Semi-Automatic |
| Phase | Single Phase |
| Voltage | 220-420V |
| Frequency | 50-60Hz |
| Pack Type | Box |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 350000 / Piece Get Latest Price
| Machine Type | Semi-Automatic |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Capacity | 1 ton |
| Packaging Material | Wood |
| Country of Origin | Made in India |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Pack Type | Box |
| Phase | Single Phase |
| Power Source | Electric |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 350000 / Unit Get Latest Price
| Automation Grade | Automatic |
| Capacity | 12 Bag/Min |
| Usage/Application | Jumbo Bag Filling |
| Brand | Mercy Engineering |
| Body Material | MS |
| Country of Origin | Made in India |
| Frequency | 50-60Hz |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 220-420 V |
| Phase | Single Phase |
Mr. Prem Sagar (Owner)
Mercy Engineering
D B H Sirhing Rolling Mill, 122, Nirmal Park Society, NR Kam Gas Agency
Odhav, Ahmedabad - 382415, Gujarat, India