Pioneers in the industry, we offer automatic seed packaging machine 10kg to 50kg and seeds packing machine from India.
₹ 300000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 500 Bags/Machine |
| Usage/Application | Industrial |
| Machine Capacity | 8-10 Bag/Min. |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Brand | Mercy Engineering |
| Voltage | 220-420 V |
| Model Name/Number | M/E-NET-ABM |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Power Source | Electric |
| Pack Type | Bag |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 300000 / Unit Get Latest Price
| Capacity | 500 Bags/Hour |
| Usage/Application | Seeds Packing |
| Machine Capacity | 10 To 50 kg |
| Brand | Mercy Engineering |
| Power | Single Phase |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Voltage | 220 V |
| Country of Origin | Made in India |
| Speed | 8 to 10 bag/min |
₹ 300000 / Unit Get Latest Price
| Capacity | 25-50 |
| Usage/Application | Industrial |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Brand | Mercy Engineering |
| Power | 230 V AC |
| Country of Origin | Made in India |
Mr. Prem Sagar (Owner)
Mercy Engineering
D B H Sirhing Rolling Mill, 122, Nirmal Park Society, NR Kam Gas Agency
Odhav, Ahmedabad - 382415, Gujarat, India