Our range of products include semi automatic packing machine 5kg to 50kg, crystal salt packing machine and semi automatic bagging machine.
₹ 250000 / Piece Get Latest Price
| Packaging Material | Granuals |
| Capacity | 8-10 Bag/Min |
| Usage/Application | Industries |
| Material | MS |
| Filling Range | 10 to 50 Kg |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 230 V |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Finished Type | Polished |
Sem-Automatic Packing Machine.
Weighing & Bagging Machine used in Industries.
Machine Packing Capacity- 10 to 50 Kg
Production Capacity- 8 to 10 Bag per minute
₹ 250000 / Piece Get Latest Price
| Packaging Speed | 20 packs/min |
| Physical State | Crystal |
| Color | White |
| Packaging Size | 50 kg |
| Brand | Tata Salt |
| Packaging Type | Plastic Bag |
| Packaging Weight Kg | 25 - 50 |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 300000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 500 Bag/Hours |
| Filling Material | Granules |
| Power Consumption | Single Phase |
| Country of Origin | Made in India |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
Mr. Prem Sagar (Owner)
Mercy Engineering
D B H Sirhing Rolling Mill, 122, Nirmal Park Society, NR Kam Gas Agency
Odhav, Ahmedabad - 382415, Gujarat, India