Providing you the best range of cattle feed packing machine and poultry feed packing machine with effective & timely delivery.
₹ 250000 / Unit Get Latest Price
| Power | 2 HP |
| Usage/Application | For Cattle Feed Packaging |
| Machine Capacity | 10 to 50 Kg |
| Packaging Type | Fully Automatic |
| Brand | Mercy Engineering |
| Voltage | 220 V |
| Driven Type | Electric |
| Phase | Single Phase |
| Material | MS |
| Country of Origin | Made in India |
| Production Rate | 8-10 Bag/Min |
₹ 300000 / Unit Get Latest Price
| Usage/Application | Poultry Feed Packaging |
| Brand | Mercy Engineering |
| Voltage | 220 V |
| Power Source | Electric |
| Machine Material | Mild Steel |
| Packaging Speed | 8-10 Bag per minute |
| Machine Capacity | 10 to 50 Kg |
| Frequency | 50-60 Hz |
Mr. Prem Sagar (Owner)
Mercy Engineering
D B H Sirhing Rolling Mill, 122, Nirmal Park Society, NR Kam Gas Agency
Odhav, Ahmedabad - 382415, Gujarat, India